Рівненський IT-фахівець розповів, як можна було уникнути масштабної хакерської атаки


16:42
27.06.2017
Сьогодні Україну і, зокрема, Рівненщину сколихнула масштабна хакерська атака, яка вивела з ладу низку сайтів та заблокувала роботу деяких державних установ та торгівельних мереж. На думку рівненського IT-експерта Романа Стояновича масовості цієї ситуації можна було б уникнути при використанні відповідного програмного забезпечення. Крім того, він нагадав, що це вже не перший випадок масового виведення з ладу IT-інфраструктури, схожі випадки були і раніше, зокрема, на початку 2000-х.

Про це він повідомив на своїй сторінці в мережі Фейсбук. Цитуємо повідомлення повністю:

Завдяки вірусній атаці "лягли" купа серверів (в т.ч. Нової Пошти, низки ЗМІ, деяких банківських установ) заблокована робота багатьох державних установ, торгівельних закладів і т.д. і т.п.. Цієї ситуації не виникло б, якби вони використовували Linux, який, до речі, є безкоштовним.

Якщо після цього всі серйозні бізнеси та державні установи не задумаються про перехід на Linux (або OS X, хто потягне фінансово) - гріш їм ціна. Звичайно, зміна інфраструктури та навчання працівників будуть дуже фінансово затратними, проте в довготерміновій перспективі це стане вигідним не лише з точки зору безпеки, а й з фінансової сторони, адже базовий пакет "Операційна система + Офісні програми" під Linux безкоштовний, а антивірус і взагалі не потрібен :)

Якщо хтось вважає, що регулярні оновлення та свіже антивірусне програмне забезпечення дозволять отримати необхідну безпеку в подальшому, хочу нагадати, що ця історія виникла ну зовсім не вперше! Досить пригадати спалахи conficker-а та його клонів на початку 2000-х, які принесли величезні збитки світовій і, зокрема, українській економіці. І це далеко не єдиний випадок.
Тому закликаю усіх - переходьте на [закреслено(світлу сторону)] Linux!

Довідка: Роман Стоянович - фрілансер-програміст, керівник розробки SiMan CMS, IT-блогер та телеведучий, автор книги “Фріланс на західному ринку - як розпочати та досягти успіху”.

Це цікаво


Реклама

Цікаво

Рекламна інформація

На правах реклами

Останні новини

Погода

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Статистика

Кіноафіша

Реклама


© 2008-2017 Віче Рівненщини