У Рівненській області прокуратура системно протидіє незаконному гральному бізнесу та закликає громадян повідомляти про такі факти
08:10
06.04.2017
Питання протидії незаконному гральному бізнесу перебуває на особливому контролі Рівненської місцевої прокуратури. Спільно із працівниками поліції прокурори вживають системні заходи щодо виявлення та припинення діяльності ігрових закладів у місті Рівному та Рівненській області.
Так, упродовж 2016 року та 3 місяців 2017 року порушено ряд кримінальних проваджень за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.203-2 КК України, за фактами незаконної організації діяльності гральних закладів, у яких за допомогою комп’ютерної техніки та спеціальних програм-симуляторів, гральних автоматів надавалися послуги грального бізнесу, а гравці, сплачуючи кошти, мали можливість, в залежності від випадковості, як отримати грошовий виграш так і не отримати його.
В ході досудового розслідування впродовж 2016 року проведено понад 25 санкціонованих обшуків в м. Рівному та Рівненській області, в ході яких виявлено та вилучено понад 250 одиниць комп’ютерної техніки, пристосованої до надання доступу до азартних ігор, гральні автомати, чорнову документацію, грошові кошти та інше.
Вже у поточному році проведено понад 15 санкціонованих обшуків в м. Рівному, в ході яких виявлено та вилучено понад 80 одиниць комп’ютерної техніки, іншу оргтехніку, гроші, одержані злочинним шляхом, документацію тощо.
Такими спільними із працівниками поліції діями було припинено діяльність 40 таких закладів, зокрема, за адресами в м. Рівне: вул. Орлова, 46, вул. Соборна, 316а, вул. Соборна, 277, вул. Соборна, 326, вул. Чорновола, 18, вул. Грушевського, 37а, вул. Князя Острозького, 24, вул. Київська, 40д, вул. Гагаріна, 14, вул. Кіквідзе (Небесної Сотні), 9, вул. Переспоницька, 58, вул. Гетьмана Полуботка, 4, вул. Богоявленська, 2, в смт. Квасилів по вул. Молодіжна, 36А, а також ряду інших.
У межах досудового розслідування зазначеної категорії проваджень проводиться копітка тривала робота, пов’язана з вилученням об’ємної за розмірами та кількістю комп’ютерної техніки, її транспортуванням та зберіганням, проведенням огляду техніки за участі спеціалістів, а також проведення комп’ютерно-технічних експертиз, які тривають понад 6 місяців, а інколи навіть до 1 року, та мають на меті перевірити те, чи може техніка використовуватись для азартних ігор.
Водночас, попри те, що Законом «Про заборону грального бізнесу в Україні» цей вид діяльності в державі заборонено, проблема існування його в м.Рівному та області не вичерпана.
Незважаючи на те, що правоохоронні органи в межах своїх повноважень протидіють гральному бізнесу, зали з ігровими симуляторами знову відкриваються, інколи – невдовзі після проведення обшуку та вилучення всього обладнання. Охочих заробити на незаконному бізнесі штрафи не лякають, адже за мірками нелегальних казино – це копійки. Власники відразу закуповують відносно недороге аналогічне комп’ютерне обладнання та продовжують здійснювати незаконну діяльність.
У зв’язку з цим, Рівненська місцева прокуратура продовжує вживати рішучих заходів з метою подолання цього незаконного промислу та закликає громадян сприяти у протидії цій незаконній діяльності. Усім небайдужим громадянам та тим, хто став свідком функціонування грального бізнесу, прохання повідомляти правоохоронні органи, зокрема, Рівненську місцеву прокуратуру, про зазначені факти з метою їх ліквідації та притягнення винних осіб до передбаченої Законом відповідальності.
Матеріали Рівненської місцевої прокуратури
Tweet