На Рівненщини поліцейські переконували громадян не давати "хабарів"
09:49
20.10.2016
За дев’ять місяців поточного року поліцейські області зареєстрували майже півтори тисячі шахрайств. У порівняні із аналогічним періодом минулого року – 831 повідомлення. Відтак кількість звернень ошуканих громадян зросла на 59 %.
Шахраї щоразу вдаються до нових схем виманювання грошей. Здебільшого провертають махінації у банківських операціях, із абонентським рахунком користувача або телефонують уночі та повідомляють, що близька людина потребує допомоги чи знаходиться в поліції. За «вирішення» питання вимагають кругленьку суму «хабара».
«До нас часто звертаються громадяни про те, що їх по телефону ошукали шахраї. Їм кажуть, що родичі потрапили у ДТП чи затримані за зберігання наркотиків. Однак, на жаль, люди звертаються надто пізно, коли вже перерахували гроші, а за зловмисниками і слід простиг», — зазначає дільничний інспектор Олександр Шаблій.
Жертвами таких шахрайств стають переважно особи похилого віку. Тому, аби вчергове попередити та вберегти громадян від посягань на їхнє майно, поліцейські проводять роз’яснювальну компанію. Дільничні офіцери поліції інформують жителів населених пунктів Рівненщини про можливі дії зловмисників і пояснюють, як поводити себе в подібних ситуаціях і не потрапити у тенета аферистів.
Шановні громадяни! Будьте обачними та обережними, не довіряйте незнайомцям та перевіряйте інформацію про місцезнаходження своїх рідних. Якщо маєте найменші сумніви, зателефонуйте до поліції на спецлінію «102». Ваше вчасне повідомлення про злочин та осіб, що його скоїли або мали злочинний намір, дасть змогу правоохоронцям за «гарячими» слідами затримати правопорушників і тим самим убезпечити інших громадян від протиправних посягань.
Відділ комунікації
поліції Рівненської області