Рівненська область: рятувальники перевірили стан боєздатності місцевих пожежних підрозділів
08:38
18.06.2016
Аналіз пожеж у Рівненській області свідчить, що в сільській місцевості щороку реєструється понад тисячу пожеж, що складає майже 90% їх загальної кількості в регіоні. В середньому кожен рік вогонь забирає життя 45 громадян, ще 20 осіб отримують травми. За рік матеріальні збитки від пожеж на селі становлять кілька мільйонів гривень. В окремих районах Рівненщини гасіння пожеж ускладнено значною віддаленістю пожежно-рятувальних підрозділів ДСНС від сільських населених пунктів на десятки кілометрів. Зважаючи на це, важливе значення у забезпеченні оперативного реагування на пожежі в сільській місцевості мають саме місцева пожежна охорона.
З метою покращення роботи, спрямованої на запобігання та мінімізацію негативних наслідків при виникненні надзвичайних ситуацій та пожеж у населених пунктах сільської місцевості, а також внесення пропозицій органам місцевого самоврядування щодо покращення діяльності місцевих пожежно-рятувальних підрозділів, співробітники Головного управління ДСНС у Рівненській області разом з представниками органів місцевого самоврядування протягом 14-17 червня провели спільні перевірки готовності підрозділів місцевої пожежної охорони Рівненського, Володимирецького, Сарненського та Костопільського районів до виконання завдань за призначенням. Слід зазначити, що дані перевірки продовжуватимуться протягом червня по всій території Рівненщини.
Під час перевірок особливу увагу рятувальники звертали на готовність до застосування пожежно-рятувальних автомобілів, забезпечення персоналу спеціальним одягом, спорядженням, переносними радіостанціями, телефонним зв’язком, нормативно-правовими актами, документами з питань організації гасіння пожеж, знання і навички сільських вогнеборців, а також надавалась як методична так і практична допомога в зазначених питаннях. Крім того, під час перевірки практично було перевірено боєготовність шляхом виїзду підрозділів місцевої пожежної охорони за сигналом «Тривога» та подачею води на гасіння умовної пожежі.
За результатами проведеної роботи буде підготовлено аналітичну інформацію для органів влади із пропозиціями щодо забезпечення належного функціонування та готовності до виконання завдань за призначенням підрозділів місцевої пожежної охорони Рівненщини.
«Для комплексного вирішення завдань щодо забезпечення захисту населення і територій держави від пожеж та надзвичайних ситуацій, ДСНС України розроблено проект Стратегії реформування системи Державної служби з надзвичайних ситуацій. Одним із ключових питань, що передбачається вирішити в рамках реалізації Стратегії, є створення територіальними громадами нових та утримання існуючих місцевих пожежно-рятувальних підрозділів. Протягом першого півріччя 2016 року завдяки зусиллям Державної служби з надзвичайних ситуацій, органів державної влади та місцевого самоврядування на Рівненщині вдалося створити три місцеві пожежні команди у селах Полісся. А загалом в області вже надійно функціонують 59 місцевих команд вогнеборців. Необхідність існування цих підрозділів важко переоцінити, адже радіус виїзду з місця дислокації пожежно-рятувальних частин ДСНС у районних центрах до найбільш віддалених населених пунктів Рівненщини складає в окремих випадках від 50 до 100 км. Це ускладнює процес ліквідації пожеж. Саме тут головним помічником професійних рятувальників у справі боротьби з вогнем та порятунку людей і виступають діючі в сільській місцевості пожежні команди», - зазначив начальник Служби порятунку Рівненщини Сергій Крук.
ГУ ДСНС України у Рівненській області