У Рівненській області з початку року піротехніки ДСНС вилучили та знешкодили понад 18 тисяч вибухонебезпечних предметів
08:16
20.05.2016
Піротехнічні підрозділи ДСНС України щодня проводять роботи щодо обстеження території країни, виявлення, вилучення та знешкодження вибухонебезпечних предметів часів минулих війн. Досить часто застарілі боєприпаси знаходять і громадяни під час проведення земляних робіт на присадибних ділянках та полях, прогулянок у лісах та парках, відпочинку на річках та ставках, а також у будівлях та підвалах, на території колишніх полігонів. Загалом, з початку року піротехнічні підрозділи ДСНС здійснили 2 тис. 956 виїздів, в ході яких вилучили та знешкодили 18 тис. 152 вибухонебезпечних предмети, у тому числі 207 авіаційних бомб. Лише впродовж 18 травня піротехніками Служби порятунку виявлено та знешкоджено 126 боєприпасів.
Так, 16 травня піротехніки ДСНС знищили 2 артилерійські снаряди калібром 76 мм часів Другої світової війни в Урочищі Кип’яче Малинського району Житомирськоїобласті. Боєприпаси знайшли робітники під час копання ями під ставок на території жіночого монастиря.
17 травня піротехнічна група аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Харківській області проводила роботи з розмінування у чотирьох населених пунктах Чугуївського району Харківської області. Всього піротехніками було вилучено та знешкоджено 60 вибухонебезпечних предметів часів минулих війн.
Цього ж дня, групою піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спеціальногопризначення ГУ ДСНС у Вінницькій області було знешкоджено 28 вибухонебезпечних предметів. Напередодні їх було виявлено у двох селах Липовецького району: у с. Вахнівка - 26 мінометних мін калібру 81 мм та в с. Лозувата – два артилерійських снаряди калібру 152 та 76 мм.
Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням: у разі виявлення вибухонебезпечних предметів ні в якому разі не торкатися до них і одразу ж телефонувати за номером 101 або 102.
Наголошуємо, що під час виявлення підозрілого предмету категорично забороняєтьсяпересувати його; заливати рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати; намагатися самостійно знешкоджувати знахідку; здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.
Прес-служба
ДСНС України