Рівненська область: на Дубенщині поліцейські вшанували ветеранів-ліквідаторів
08:10
26.04.2016
Напередодні 30-ї річниці катастрофи на Чорнобильській АЕС працівники поліції Дубенщини зустрілися із пенсіонерами органів внутрішніх справ – учасниками ліквідації наслідків аварії.
Присутні на заході ліквідатори поділилися спогадами про сумні події, умови, в яких доводилося працювати, розповіли про фізичні та духовні травми, які непідвладні часу. Світлу пам’ять загиблих під час аварії у Чорнобилі присутні вшанували хвилиною мовчання.
Із теплими словами подяки за сьогодення до ліквідаторів звернувся в.о. начальника Дубенського відділу поліції підполковник поліції Сергій Волков, який наголосив на трагічних наслідках Чорнобильської катастрофи, які ми відчуваємо й до а також подякував ліквідаторам за героїзм та побажав їм здоров’я.
– Слово Чорнобиль набуло лиховісного змісту. 30 років тому мирної квітневої ночі почалася війна з «мирним атомом», війна людей з нелюдським злом, - зазначив голова ради ветеранів Дубенської первинної організації ветеранів ОВС Микола Підвисоцький. - Першими в боротьбу вступили мужні вогнеборці. Слідом за пожежниками на передову атомного фронту кинулися спеціалісти АЕС, науковці, поліцейські. Загалом крізь ядерне поле «зірки Полин» пройшло понад три тисячі працівників ОВС та внутрішніх військ МВС. ми не можемо не згадати колишніх поліцейськів Дубенського ВП, які у мирний час вступили у нерівний бій з невидимим ворогом «мирним атомом» та рятували людство. Кажуть, що з роками біль вщухає, але у пам’яті людей Чорнобильська трагедія закарбувалася навічно, перетнувши траурною стрічкою життя мільйонів. Із Дубенського відділу тодішньої міліції третя частина особового складу брала участь у ліквідації наслідків на Чорнобильські АЕС. У ці дні ми згадуємо мужніх поліцейськів: Олега Оржаних, Петра Біляка, Мілентія Боратинського, Анатолія Бучика, Олександра Гаврилюка, Віталія Глущука, Леоніда Гордійчука, Валерія Денісова, Володимира Дмитрука, Ігоря Коваля, Олексія Коробкіна, Миколу Кухлевського, Володимира Лобозінського, Олексія Мельника, Василя Мирончука, Петра Момотюка, Анатолія Пастуха, Юрія Панчука, Андрія Понурка, Ярослава Прокопчука, Володимира Похилу, Миколу Рикуна, Ігоря Руських, Володимира Смочека, Івана Смалюха, Андрія Степанюка, Тараса Таращука, Миколу Турченка, Віктора Хижняка, Івана Шимка, Віктора Шевчука. Деяких ліквідаторів уже, на жаль, немає в живих, нездолана хвороба забрала їх з наших рядів.
Кажуть, що час лікує та рани, завдані страшним та невидимим ворогом, не загоїти. Минають роки, але біль не вщухає, тривога не полишає людей, пов’язаних із трагічним часом ядерного лихоліття.
Наш обов’язок — пам’ятати. І нехай спогади про ту квітневу ніч 1986 року стануть останніми жахливими сторінками Української історії.
Дубенський ВП ГУНП
в Рівненській області