Об’єднані громади Рівненщини впорядковують освітню та медичну галузі
08:00
27.01.2016
Як правильно нарахувати зарплатню медикам та освітянам, як передати і прийняти соціальні заклади у власність громади – ці та інші питання від початку 2016 року доводиться вирішувати керівникам об’єднаних громад Рівненщини.
Як правильно нарахувати зарплатню медикам та освітянам, як передати і прийняти соціальні заклади у власність громади – ці та інші питання від початку 2016 року вирішували керівникам об’єднаних громад Рівненщини.
Вкотре до вирішення цих питань долучилися робочі тематичні групи з питань децентралізації , та Офіс реформ у Рівненській області.
Тож спочатку напрацювали механізм передачі та приймання освітніх і медичних закладів у власність громади. Але з якого фонду нараховувати зарплатню працівникам, фахівці довго сперечалися. В результаті знайшли варіант. Громади на місяць або на три місяці передадуть медичну субвенцію на первинну медичну допомогу, яку вже отримали від Держави, на район. У такий спосіб жоден працівник не постраждає, і вчасно отримає зарплатню.
В освітній галузі проблем виявилось менше. Усі працівники у повному обсязі, вчасно отримають гроші, нарахування вже здійснили.
Однак сфера соціального захисту, і надалі залишається проблемною. Її вирішувати необхідно на державному рівні. Щоб соціальні фахівці могли самі нараховувати соцвиплати, необхідно спеціальне програмне забезпечення, а його надає виключно держава і централізовано. Тож поки усі нарахування здійснюватимуться, як і раніше через районні соціальні служби.
До роботи тематичних груп приєдналися експерти Волинського Офісу реформ – Олег Герасимчук та Оксана Курбан. Вони поділились власним досвідом. Зокрема розповіли про механізм надання медичних послуг на первинному рівні в громадах Волинської області. На Волині , як і на Рівненщині є п’ять об’єднаних громад.
Повідомляє Офіс Реформ в Рівненській області.
Офіси реформ створені і діють на виконання Меморандумів між Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Асоціацією міст України
- в рамках Проекту USAID ДІАЛОГ про узгодження мети діяльності щодо підтримки процесу об’єднання територіальних громад;
- в рамках спільного проекту з Норвезькою асоціацією місцевих і регіональних влад «Партисипативна демократія та обґрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні», що фінансується МЗС Норвегії, про узгодження мети діяльності щодо забезпечення належної якості публічних послуг в об’єднаних територіальних громадах;
- та Радою Європи в рамках Програми РЄ «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні» про об’єднання зусиль для реалізації реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади, формування спроможних громад.
Про це повідомили у Рівненській обласній державній адміністрації