У рівненському Спасі розповіли про правила купання в ополонці


19:20
19.01.2016
1. Заходити у воду потрібно швидко. Лишнє стояння у воді, пробування води ногою призводить лише до непотрібного переохолодження і втрати сміливості 😉 Швидко заходимо, занурюємося і назад.

2. Занурюйтеся у воду повністю, з головою. Така рекомендація пов’язана з тим, що великий перепад температур між тілом та головою може призвести до спазму судин. Нічого доброго в цьому немає. Багаторічний досвід купання на Водохреща рівненських спасівців та гопаківців говорить про те, що неповне занурення може призвести до простудного захворювання.

3. Знаходитися у воді слід не більше 20 секунд. Особливо це стосується тих, хто пірнає вперше. Тривале перебування у холодній воді може принести більше шкоди, ніж користі. Однак і не варто одразу вилітати з води. Протримайтеся там хоча б 10 секунд. Кров спочатку піде до серця, а потім почне повертатися назад до тіла. Просто дотримайтеся традиційної рекомендації – зануртеся з головою тричі. Цього буде достатньо.

4. Не розтирайте сильно тіло відразу після води. Так само не рекомендується себе похлопувати – щоб не пошкодити тоненькі підшкірні капіляри. З нашого досвіду, рекомендуємо в першу чергу добре витерти голову. Поки ви це зробите, тіло саме нагріється.

5. Взуйтеся одразу після купання. Це також потрібно щоб не переохолоджувати ноги. В ідеалі підходимо до ополонки в тапках, виходимо, взуваємося і одразу витираємося.

6. Одягайтеся швидко. Чим швидше одягнетеся, тим швидше зігрієтеся. Для цього зручно розкладіть одяг перед пірнанням. У сильний мороз довге одягання може призвести до замерзання пальців. Тоді уже можете не застібнути гудзики. Як я одного року – замерз настільки, що довго не міг застібнути гудзики на ширінці. 😉

7. Поробіть прості вправи для зігріву тіла. Ми, наприклад, коли є можливість, виконуємо вправи Кременя. Хоча, достатньо помахати руками-ногами чи пробігтися. Тільки не робіть цього на льоду 😉 Можна випити гарячого чаю. Спиртне – не допоможе зігрітися, та й не для здоров’я воно.

Чого не варто робити:
- сідати перед купанням на дієту. Навпаки, варто їсти щось висококалорійне.
- активно розігріватися перед зануренням. Це шкідливо для м’язів.
- купатися дітям до 6 років. Це стрес для організму, і може призвести до ослаблення імунітету та простуди.
- купатися вагітним, гіпертонікам, сердечниками, людям із захворюваннями нирок, та сечостатевої системи.

Джерело: http://www.spas.rivne.ua

Це цікаво


Реклама

Цікаво

Рекламна інформація

На правах реклами

Останні новини

Погода

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Статистика

Кіноафіша

Реклама


© 2008-2017 Віче Рівненщини