Прайс-лист на хабарі аграрних чиновників: при Януковичу їм перепадало до 10 мільярдів на рік


13:30
10.03.2014

Представники провідних аграрних об'єднань України 1 березня звернулися до виконуючого обов'язки президента України Олександра Турчинова з проханням терміново прийняти низку законів, спрямованих на знищення корупційних схем, що існують в агропромисловому комплексі країни. Про це повідомляє «Ліга.Бізнес».

Як правило, відшкодування податку на додану вартість виплачується тільки за «відкат», який може досягати 35% суми повернутого податку. За оцінками МінАПК, цього року аграрії зможуть претендувати на відшкодування ПДВ у розмірі від 12 до 18 млрд грн. При середній ставці хабара в 30% втрати сільгоспвиробників можуть досягти 4-6 млрд грн.

Сільгосппідприємства платять до 1000 грн за швидку і безпроблемну реєстрацію договорів оренди землі у Єдиному державному реєстрі земель за кожен документ. Більшість договорів оренди землі сільгосппризначення укладається на 4-5 років, тобто раз на п'ятирічку кожному агрогосподарств доводиться перереєструвати договір. За оцінками експертів, щорічно переоформляється до 1 млн договорів, тобто втрати від корупції перевищують 1 млрд грн на рік.

Сільгосптехніка - єдині транспортні засоби в Україні, для яких збереглося обов'язкове проходження техогляду. При цьому огляд мають право проводити тільки ліцензовані фірми. Всього в Україні налічується близько 300 тис. одиниць сільгосптехніки. Оперативне отримання документів про проходження огляду обходиться приблизно в 500 грн за кожний транспортний засіб. Сумарно аграрії втрачають близько 150 млн грн на рік.

Кожна партія зерна, що відвантажується виробником, повинна отримати сертифікат. При цьому співробітник Державної інспекції сільського господарства за законом має три дні на видачу документа. Заявку на отримання сертифіката виробник подає тільки після перевантаження зерна у вагони. І йому надається вибір: або платити інспектору за швидку видачу сертифіката, або платити штрафи за простій вагонів.

За оперативне отримання всіх необхідних документів аграрії віддають до 100 грн за тонну зерна. Враховуючи, що минулого року на експорт було відправлено близько 30 млн тонн зернових, втрати від корупції перевищують 2,4 млрд грн при середньому хабарі в 80 грн/т.

Державні дотації отримують ті підприємства, власники яких змогли корумпувати відповідальних чиновників. Отримати належні гроші звичайним виробникам практично нереально - рішення про направлення дотацій приймається на підставі ряду малозрозумілих критеріїв. Неофіційно фермери кажуть, що отримати підтримку можна за відкат у 15-25% від суми, що виділяється.

Минулого року на підтримку усіх напрямків сільського господарства було спрямовано понад 1 млрд грн прямих дотацій. При середній сумі хабара в 20% втрати від корупції перевищили 200 млн грн.

 

 

Перегляньте також


11.04.2025 У Рівному відриють дошку пам'яті загиблому Герою Владиславу Кисілю
11.04.2025 У Рівному оголосили черговий тендер на придбання необхідного обладнання для захисників
24.03.2025 20 березня відбулася робоча зустріч групи впровадження субпроєкту за програмою «Енергоефективність громадських будівель в Україні»
24.03.2025 Комунальне підприємство «Рівненський міський трест зеленого господарства» запрошує до себе на роботу
23.03.2025 У Рівному повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами
08.10.2019 У Рівному можуть створити регіональний центр онкології
21.03.2019 На Рівненщині для компенсації «теплих кредитів» спрямували 6 мільйонів гривень
14.03.2019 Торік Рівненщина збільшила експорт товарів до ЄС
30.11.2018 На Рівненщині відкрили Навчально-практичний центр для електромонтажників
23.11.2018 Рівненська область: у Локницькій ОТГ на Зарічненщині відремонтували чотири ФАПи

Це цікаво


Реклама

Цікаво

Рекламна інформація

На правах реклами

Останні новини

Погода

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Статистика

Кіноафіша

Реклама


© 2008-2017 Віче Рівненщини