Сім головних речей, які ввела в моду Коко Шанель
17:49
12.01.2014
10 січня 1971 року не стало Коко Шанель – легендарного французького модельєра, яка заснувала модний будинок Chanel і зробила колосальний вплив на моду XX століття. До цієї значущої дати ми вирішили згадати 7 культових речей, що з’явилися завдяки цій легендарній жінці.
Тільник
Мадемуазель Шанель так надихнулася смугастою уніформою французьких моряків, що в 1917 році випустила свою “морську” колекцію одягу. Таким чином тільники перетворилися на модний елемент одягу і сталі символом буржуазної чарівності Французької Рів’єри. Пік їх популярності припав на 1930-і роки, проте одяг в монохромну смужку не менш актуальний і до цього дня. Зараз цей дизайн асоціюється з уточненим паризьким стилем і в різних видах присутній в колекціях таких дизайнерів, як Balmain, Gucci, Givenchy, Jean Paul Gaultier і багатьох інших.

Маленька чорна сукня
Маленька чорна сукня давно стала класикою жіночого гардероба, проте не усі знають, що вона з’явилася завдяки Коко Шанель в далекому 1926 року. Довгий час чорний колір асоціювався з трауром і не користувався популярністю, але з появою цієї культової речі усе змінилося. Класична сукня, придумана дизайнером, мала простий крій, напівкруглий виріз, довгі рукави і трохи прикривало коліна, оскільки ця частина тіла здавалася Коко малопривабливою. Вона вважалося універсальною і дуже елегантним вбранням, оскільки за допомогою різних аксесуарів можна було створювати абсолютно різні образи. Американський Vogue навіть порівняв це вбрання з автомобілем “Форд”, оскільки він так само був популярний, доступний і представлений виключно в чорному кольорі. Сучасні дизайнери не бояться експериментувати і придумують нові варіації на тему культового винаходу Коко Шанель, змінюючи довжину і доповнюючи різними аксесуарами і декоративними елементами. Маленька чорна сукня досі вважається однією з невід’ємних речей жіночого гардеробу.

Сумочка 2.55
У 1954 році Коко Шанель заявила: “Я втомилася носити ридикюлі в руках, до того ж я їх вічно загублюю”. І вже в лютому 1955 року вона представила невелику чорну сумочку у формі прямокутника на довгому ланцюжку, який можна було повісити на плече. Відтоді жінки набули свободи рухів, а знаменита сумочка дістала назву 2.55 на честь дати її створення. Вважається, що підкладка бургундського кольору нагадувала про колір уніформи, яку Шанель носила в жіночому монастирі, а на створення незвичайної ручки її надихнув ланцюжок для ключів у доглядачів притулку. Невелике відділення на задній стороні сумки було тим місцем, де Мадемуазель носила гроші, а внутрішня кишеня на блискавці служила для зберігання любовних листів. Цікавий стьобаний дизайн також має свою історію створення (і не одну!): вважається, що джерелом натхнення могли бути жокейські куртки, вітражі абатства і подушки в паризькій квартирі Шанель. Сучасні моделі цієї сумочки мають замок, прикрашений класичною емблемою з двох переплетених букв С, проте спочатку він був виконаний у вигляді прямокутника, що закривається, і називався “the Mademoiselle Lock”, оскільки міс Шанель ніколи не була заміжньою. За майже шістдесятирічну історію 2.55 було представлено безліч варіацій цієї сумочки з тканин різних кольорів, проте з роками вона анітрохи не втрачає своєї актуальності.

Біжутерія
Кращими друзями дівчат вважаються діаманти, проте Коко Шанель довела, що біжутерія може виглядати анітрохи не гірше за коштовності. Саме вона ввела моду на прикраси з штучних перлів, які носила сама і зробила одним з головних трендів того часу. У 1924 Шанель випустила свою першу лінію аксесуарів. Її колекція досі вважається одним з самих революційних проектів, які коли-небудь існували. Перлинні намиста з декількох ниток стали такою ж класикою, як і маленька чорна сукня. Вони були доступні, універсальні і служили прекрасним доповненням практично до будь-якого вбрання.

Духи Chanel № 5
Легендарний аромат Chanel № 5 став першим парфюмом, створеним Chanel в 1921 році. Вважається, що Коко Шанель попросила парфюмера Ернеста Бо зробити “штучний аромат, який пахне жінкою”. “Так, я дійсно маю на увазі штучний, наприклад, як сукня, тобто щось, що було зроблено. Я не хочу троянди або лілії”, – сказала вона. Після довгих експериментів з альдегідами він представив мадемуазель Шанель на вибір десять ароматів, з яких вона вибрала п’ятий, – звідси і пішла назва шедевра. Складний багатогранний склад поміщений у витончений і простий флакон, який дозволяє милуватися золотою рідиною, що зберігається в ньому. Цей легендарний аромат є найвідомішим і популярнішим: вважається, що кожні 55 секунд у світі продається один флакон духів.

Брюки
Коко Шанель вважала, що жіночий одяг має бути не лише красивим, але і зручним. Так, в 1920-х роках вона “підглянула” у моряків ще одну модну ідею – брюки-клеш. Вони-то і стали прообразом її нового творіння – широких жіночих брюк, що дістали назву “yachting pants” або “вітрильні штани”. Шанель першою приміряла їх, вийшовши на прогулянку по узбережжю французького курорту Довиль. Незабаром з її легкої руки дівчата змінили обридлі корсети і спідниці на брюки, які раніше вважалися елементом чоловічого гардероба. Спочатку вони вибирали їх як одяг для відпочинку, але з часом стали сміливо носити їх не лише на пляжі, але і в повсякденному житті.

Костюм твіду
Легендарний костюм твіду, створений Коко Шанель, також був запозичений зі світу чоловічої моди. Ця щільна вовняна тканина завжди використовувалася для пошиття чоловічих костюмів і пальт, проте мадемуазель зробила її неймовірно популярною серед жінок. Класичний костюм твіду складався з приталеного жакета з укороченими рукавами і вузької спідниці, але при цьому він був неймовірно комфортним, практичним і елегантним, як і усі винаходи легендарної Коко Шанель. Ці якості належним чином оцінили багато жінок, серед яких були такі шановані пані, як Грейс Келлі, Жаклін Кенеді, Маргарет Тетчер і Принцеса Діана.

Джерело