Європейський Суд з прав людини розгляне справу жительки Рівненщини проти України


09:32
27.12.2013

Європейський Суд з прав людини прийняв до розгляду заяву мешканки Здолбунівського району Рівненської області, яка більше 10 років намагалася довести в різних інстанціях в Україні своє право мати статус члена сім'ї загиблого військовослужбовця.

Жінка звернулася за юридичною допомогою до центру права РОГО «Комітет виборців України» наприкінці жовтня 2013 року. Вона розповіла, що в 2001 році її чоловік після повернення з Лівану, де він перебував у складі миротворчої місії ООН в якості миротворця, помер. Причиною смерті було захворювання, яке він отримав під час проходження військової служби за контрактом. Однак національні суди відмовилися надати їй статус члена сім'ї загиблого військовослужбовця. Хоча його батькам завдяки зверненням до суду за аналогічних умов і обставин такий статус надали.

Так, управління праці та соціального захисту населення Здолбунівської райдержадміністрації і Головного управління праці та соціального захисту населення Рівненської ОДА відмовлялися надати їй із дитиною та батькам померлого статус членів сім'ї загиблого військовослужбовця. Тому вони зверталися до українських судів.

Рівненський окружний адміністративний суд задовольнив всі позови членів цієї родини проти місцевих органів влади. Але посадовці оскаржили відповідні рішення в апеляційному порядку й у справі дружини та дитини загиблого суд скасував такі рішення. Натомість рішення про надання такого статусу батькам лишилися в силі.

«Склалася ситуація, коли батьки загиблого мають статус члена сім'ї загиблого військовослужбовця і пов'язані з цим пільги, а дружина та дитина покійного - ні, - говорить виконавчий директор РОГО «Комітет виборців України», адвокат Микола Глотов. - У нашому центрі права ми безоплатно супроводжуємо цю справу ще з 2009 року. Проблема полягала в тому, що посадовці не надавали жінці статус члена сім'ї загиблого військовослужбовця, бо вважали, що вказані у постанові про причини смерті її чоловіка слова «так, пов'язане з проходженням військової служби» означають не те ж саме, що й «так, пов'язане із виконанням обов'язків військової служби». Хоча насправді ці формулювання мають ідентичний зміст. Тому, крім допомоги жінці померлого, ми на даному прикладі також хочемо довести деяким чиновникам, що головне не форма, а зміст».

29 жовтня 2013 року фахівці Рівненського КВУ безоплатно підготували жінці заяву в Європейський Суд з прав людини та роз'яснили процедуру подачі. Нещодавно зі Страсбургу їй надійшов лист. Секретар Європейського Суду з прав людини підтвердив отримання поданої заяви і повідомив, що, як тільки це буде можливо, суд розгляне справу Synyuk v. Ukraine.

«Вже є позитивом те, що заяву громадянки прийняли до розгляду. Оскільки з України щомісяця до Страсбургу люди направляють чимало заяв, але лише невелика частина з них визнається прийнятними і береться до розгляду. Значну кількість заяв українців Європейський Суд з прав людини взагалі визнає неприйнятними і не розглядає. На нашу думку, в такій ситуації жінка має всі підстави виграти цю справу», - підсумував Микола Глотов.

Святослав Дубов, інформаційний відділ РОГО КВУ

Перегляньте також


08.10.2019 У Львові до навчального курсу поліцейських офіцерів громади приступили 30 поліцейськів із Рівненщини
08.10.2019 Зведений загін поліцейських Рівненщини вирушив у зону ООС
08.10.2019 Рівненська область: на Здолбунівщині зіткнулися маршрутка, мікроавтобус та вантажівка
08.10.2019 Рівненська область: особу загиблого у ДТП на Березнівщині встановлюють поліцейські
07.10.2019 Поліцейські встановлюють обставини загибелі двох людей у Рівненському районі
06.10.2019 У Рівненській області поліцейські та нацгвардійці відпрацьовували тактику дій з охорони судових установ
06.10.2019 У Рівненській області у Березному у ДТП постраждала велосипедистка
06.10.2019 У Рівненській області у Зарічненському районі поліцейські виявили два автомобілі, які, імовірно, перевозили бурштин
06.10.2019 У Рівненській області унаслідок зіткнення легковика та вантажівки загинув один із водіїв
06.10.2019 Поліцейські встановлюють обставини автопригоди за участю двох вантажівок у Рівненському районі

Це цікаво


Реклама

Цікаво

Рекламна інформація

На правах реклами

Погода

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Статистика

Кіноафіша

Реклама


© 2008-2017 Віче Рівненщини