Рівнянка в суді довела своє право на державну соцдопомогу


10:13
21.11.2013

Мешканка Рівного в суді довела, що управління соціального захисту населення виконавчого комітету Рівненської міської ради неправомірно відмовило їй у наданні допомоги як малозабезпеченій сім'ї. Тож тепер згідно з рішенням суду чиновники мають призначити їй відповідну державну соцдопомогу.

 

З цією проблемою жінка звернулася до центру права РОГО «Комітет виборців України» у вересні 2013 року. Вона показала юристам організації повідомлення про відмову в наданні допомоги. Підставою для відмови чиновники вказали неможливість визначити майновий стан сім'ї через те, що громадянка відмовилася від обстеження матеріально-побутових умов.


Скарги жінки до Головного управління соціального захисту населення в Рівненській області та до прокуратури м. Рівне жодних результатів не надали.


«Питання призначення цього виду допомоги регулюється Законом «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям», статтею 4 якого визначено відповідний порядок її призначення, - коментує ситуацію юрист РОГО «Комітет виборців України» Мирослава Примак. - Для цього подається заява та відповідний пакет документів (паспорт, довідка пр. склад сім'ї, декларація про доходи та майно осіб, які в ходять до складу сім'ї, довідка про наявність та розмір земельної частки (паю). Перелік вказаних документів є вичерпним.


На основі ж обстеження матеріально-побутових умов сім'ї, через неможливість обстежити які жінці відмовили, вказаний вид допомоги призначається лише тоді, коли:


- існують підстави, за яких допомога не призначається, однак у складі сім'ї є інвалід;


- у малозабезпеченій багатодітній сім'ї виховуються троє або більше дітей віком до 18 років (якщо діти навчаються на денній формі навчання в загальноосвітніх, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах I-IV рівнів акредитації, але не довше, ніж до досягнення ними 23 років);


- неможливість отримання будь-яких джерел для існування пов'язана з тривалою хворобою одного та/або кількох членів сім'ї.


Підстави, за яких допомога не призначається, визначені в статті 7 Закону «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям». Під жодну з них ситуація громадянки не підпадала».


Враховуючи такі обставини, юристи центру права підготували жінці адміністративний позов з проханням визнати відмову управління соцзахисту в призначенні допомоги протиправною. Адже вона дотрималася всіх вимог порядку звернення за її призначенням.


І от нещодавно Рівненський міський суд у своєму рішенні в цій справі погодився, що відмова управління соціального захисту населення в призначенні громадянці допомоги з підстав неможливості обстеження матеріально-побутових умов сім'ї є протиправною. Тому суд зобов'язав відповідача вирішити питання про призначення позивачу державної соціальної допомоги відповідно до її заяви.

 

Для довідки
Підстави, за яких державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям не призначається (стаття 7 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям»):


1) працездатні члени малозабезпеченої сім'ї не працюють, не служать, не вчаться за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах I-IV рівнів акредитації протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням державної соціальної допомоги (крім осіб, які в установленому порядку визнані безробітними та за інформацією центрів зайнятості не порушують законодавство про зайнятість щодо сприяння своєму працевлаштуванню; осіб, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку або за дітьми, які потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більше ніж до досягнення ними шестирічного віку; осіб, які доглядають за інвалідами I групи або дітьми-інвалідами віком до 18 років, за інвалідами II групи внаслідок психічного розладу, а також за особами, які досягли 80-річного віку);


2) з'ясовано, що малозабезпечена сім'я має додаткові джерела для існування, а також хто-небудь із її складу протягом 12 місяців перед зверненням за наданням державної соціальної допомоги здійснив покупку або оплатив послуги на суму, яка на час звернення перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для сім'ї;


3) у власності чи володінні малозабезпеченої сім'ї є друга квартира (будинок) за умови, що загальна площа житла перевищує 21 квадратний метр на одного члена сім'ї та додатково 10,5 квадратного метра на сім'ю, чи більше одного автомобіля, транспортного засобу (механізму);


4) у власності чи володінні малозабезпеченої сім'ї (крім сімей, що складаються лише з дітей та осіб, які досягли 65-річного віку або є інвалідами I та II групи, та сімей, в яких є діти-інваліди) є земельна ділянка площею понад 0,6 га, крім випадків, коли така земельна ділянка з незалежних від сім'ї причин не приносить дохід.

 Святослав Дубов, інформаційний відділ РОГО КВУ

Перегляньте також


27.03.2025 Департамент соціальної політики Рівненської міської ради оголошує конкурсний відбір проєктів
24.03.2025 Засідання Комісії з питань надання одноразової матеріальної допомоги Захисникам та Захисницям України Рівненської міської територіальної громади відбулося 19 березня
23.03.2025 Секретар Рівнеради Віктор Шакирзян провів прийом громадян з особистих питань
07.05.2019 Рівнян запрошують 8 травня зустріти «Першу хвилину миру»
28.03.2019 Журналісти Рівненщини можуть позмагатися за премію імені Івана Франка
23.11.2018 Домашнє насильство: у Рівному розкажуть про нові форми протидії
05.10.2018 На Рівненщині капітально ремонтують об’єкт соціального захисту населення
03.10.2018 «Духовні ранки» проводитимуть на Рівненщині щомісяця
26.09.2018 Гуманітарний вантаж з Дубровиччини – для дітей зі сходу України
25.09.2018 На Рівненщині почали видавати «пакунки малюка»

Це цікаво


Реклама

Цікаво

Рекламна інформація

На правах реклами

Останні новини

Погода

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Статистика

Кіноафіша

Реклама


© 2008-2017 Віче Рівненщини