Як змінювалися доходи українців за останнє десятиліття
15:31
06.11.2013
Дані Державного комітету статистики свідчать, що за 10 років мінімальні зарплати стали вищими в 7 разів.
Правда, зростали не тільки зарплати: в середньому в 6 разів зросла вартість бензину, а м'ясо за десятиліття подорожчало в 3 рази. А ось інфляція радує: за даними за дев'ять місяців, ціни в Україні навіть впали - на 0,6%, пише Сегодня.
Кишені народу весь цей час, згідно з офіційною статистикою, не худнули, а тільки повнилися: доходи населення з вересня 2012 р. по вересень нинішнього року зросли на 4,7%, реальна зарплата - на 9,1% (200 грн). А з 2003 року зарплати зросли у 7 разів. Старший аналітик МЦПД Олександр Жолудь пояснює зростання зарплат за останній рік регулярним збільшенням «мінімалки», яке веде до перерахунку окладів бюджетників по всій тарифній сітці.
За словами президента Украналітцентра Олександра Охріменка, насправді зростання доходів і витрат не означає, що українці стали купувати більше будь-яких товарів і послуг, просто сталося перерозподіл попиту. Образно кажучи, те, що за 10 років горілка подорожчала втричі, не означає, що ми стали пити вдвічі більше, просто ми стали купувати більш якісну горілку (м'ясо, сир тощо).
Зате більша кількість сімей мають автомобілі. «Ми за 10 років більше стали споживати «по-європейськи». Але так як це відбувається поступово, людям здається, що життя у них не покращилося, і навіть навпаки: раніше на все вистачало, а зараз немає», - говорить Охріменко.