ПАРЕ одностайно прийняла Резолюцію про зміцнення інституту омбудсмана в Європі
13:19
30.10.2013
У документі, прийнятому під час четвертої сесії ПАРЄ, підтверджується, що інститути омбудсманів, на які покладена функція захисту громадян від неналежного управління, відіграють вирішальну роль у справі зміцнення демократії, верховенства закону та прав людини, повідомляє прес-служба Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
Парламентська асамблея закликала, зокрема, держави-члени Ради Європи, які запровадили діяльність інститутів омбудсманів, утримуватися від створення інститутів, аналогічних інституту омбудсмана, адже поширення таких органів може призвести до погіршення розуміння фізичними особами доступних ним засобів захисту.
Крім того, ПАРЄ наголошує на необхідності поліпшити оповіщення громадськості з боку омбудсманів, особливо в засобах масової інформації, а також сприяти створенню сприятливого клімату, зокрема, гарантуючи простий і безперешкодний доступ до інститутів омбудсмана та надання відповідної інформації/документації щодо цього, особливо там, де інститут омбудсмана поки не має давніх традицій.
У своїй Резолюції ПАРЄ закликає забезпечити омбудсманів достатніми фінансовими і людськими ресурсами, що дозволило б їм ефективно виконувати свої завдання, і, у разі необхідності, з урахуванням нових функцій, покладених на них на основі міжнародного права.
Асамблея закликала також держави-члени ПАРЄ використовувати всі можливості для уникнення скорочення бюджету, що може призвести до втрати незалежності омбудсманів або навіть їх зникнення.
Парламентская ассамблея Совета Европы единогласно приняла Резолюцию об укреплении института омбудсмана в Европе
В документе, принятом во время четвертой сессии ПАСЕ, подтверждается, что институты омбудсманов, на которые возложена функция защиты граждан от ненадлежащего управления, играют решающую роль в деле укрепления демократии, верховенства закона и прав человека.
Парламентская ассамблея призвала, в частности, государства-члены Совета Европы, которые внедрили деятельность институтов омбудсманов, воздерживаться от создания институтов, аналогичных институту омбудсмана, ведь распространение таких органов может привести к ухудшению понимания физическими лицами доступных им средств защиты.
Кроме того, ПАСЕ считает необходимым улучшить оповещение общественности со стороны омбудсманов, особенно в средствах массовой информации, а также способствовать созданию благоприятного климата, в частности, гарантируя простой и беспрепятственный доступ к институтам омбудсмана и предоставление соответствующей информации/документации об этом, особенно там, где институт омбудсмана пока не имеет давних традиций.
В своей Резолюции ПАСЕ призывает обеспечить омбудсманов достаточными финансовыми и человеческими ресурсами, что позволило бы им эффективно выполнять свои задачи, и, в случае необходимости, с учетом новых функций, возложенных на них на основе международного права.
Ассамблея призвала также государства-члены ПАСЕ использовать все возможности для предотвращения сокращения бюджета, что может привести к потере независимости омбудсманов или даже их исчезновения.