Мустафа Наєм показав документальний фільм-альманах з Януковичем
12:23
21.10.2013
Сьогодні, в рамках Школи журналістики ГО "МолодьДіє", активісти руху "Стоп цензурі" презентували документальний фільм-альманах "Відкритий доступ".
Складається він з пяти кіно-новел, матеріалом для яких стала діяльність журналістів та активістів руху. Це реальні історії українців, звичайних і не тільки.
Документальний фільм складається з таких частин: "Межигір’я" (автор - Володимир Тихий), "Афганець" (автор – Дмитро Коновалов), "Школа" (автор - Сергій Андрушко), "Дім з химерами" (автор - Жанна Довгич), "У кутку" (автор - Дмитро Тяжлов).
Перша новела - про скандальну історію навколо Мажигіря. Про публічне запрошення президента оглянути його елітне помешкання, а лише через рік - прогулянка "вибраних" представників медіа по обмеженій частині комплексу Межигіря.
Проблема виділення квартир розкрита в другій історії. Про часника афганської війни, який чекав у черзі на квартиру понад двадцять років. В яких умовах живе та історію його запитів на інформацію.
В наступній розповідалось, про одну сільську школу, яку влада вирішила закрити. Люди обурились, адже альтернативна далеко, і шлях до неї пролягає через швидкісну залізничну колію. Про боротьбу місцевого населення з чиновниками, що виділяють на власні потреби кошти, а тим часом закривають школи апелюючи на відсутність фінансування.
В четвертій - відважна боротьба викладача вищої математики з владою Києва проти незаконного захоплення будівлі в якій він проживає і яка є історичним надбанням міста. Чоловік виграв усі судові справи, пережив і підпали і тиск посадовців, але таки відстояв своє майно.
Остання новела розкриває боротьбу звичайної жінки за єдину маршрутку, що їхала до села. Попри загальну байдужість односельчан, вона виборола відновлення маршруту.
Кінофільм знятий за ініціативи Громадської організації "Центр UA" (Партнерство "Новий Громадянин"). Організатор показу в Рівному - МГО "Молодь ДІЄ" в рамках "Школи журналістити Молодь Діє".
В післяпоказовому обговоренні взяли участь творці фільму - журналісти, громадські активісти й учасники руху "Стоп цензурі!" Мустафа Найєм та Наталія Соколенко, як відповіли на запитання присутніх.
Мета створення кіно-альманаху - інформування громадян про закон "Про доступ до публічної інформації", що реально змінює життя звичайних громадян.
Творці кінофільму повідомили, що одна з новел бере участь у кінофестивалі, тому, за умовами конкурсу, фільм і не презентували громадськості. Прем'єру планують після його завершення, ймовірно наприкінці року. або на початку наступного.