В Україні перероблятимуть радіоактивні відходи ?


10:22
05.10.2013
На Рівненській АЕС триває спорудження комплексу з переробки твердих радіоактивних відходів (РАВ).

Проект TACIS із створення комплексу переробки РАВ на РАЕС було розпочато у 2007 році за програмою співпраці між Єврокомісією та Україною.

Мета цього проекту – підвищити рівень безпеки експлуатації РАЕС шляхом втілення передових технологій з переробки РАВ. Це дозволить вивести систему поводження з радіоактивними відходами на РАЕС на міжнародний рівень.

Комплекс складається з ряду установок, які дозволять переробляти відходи, накопичені за час експлуатації енергоблоків Рівненської АЕС, а також поточні відходи. Це низькоактивні відходи (згідно з класифікацією Основних санітарних вимог України).

Варто зауважити, що комплекс дозволить переробляти РАВ, які утворюються не тільки у процесі експлуатації енергоблоків, а й під час зняття їх з експлуатації.

Кінцевий продукт переробки буде готовий до довготривалого зберігання і захоронення на спецпідприємствах з поводження з РАВ.

До складу комплексу, який впроваджується на РАЕС, входять установка вилучення відходів з вічок сховищ твердих РАВ, установка фрагментації та сортування, установка суперпресування та установка вимірювання активності (поставлені за проектом TACIS), а також закуплены за рахунок ДП НАЕК «Енергоатом» установки дезактивації, очистки мастила та цементування.

Більшість обладнання уже надійшла на склади Рівненської АЕС. Проведено заводські приймальні випробування та навчання персоналу. Укладено договір з проектною організацією Київський інститут «Енергопроект» і розроблено проект комплексу з переробки РАВ. Цей проект отримав позитивну оцінку ДП «Укрдержбудекспертиза». Зокрема, в експертному звіті зазначено, що «проект розроблено з дотриманням вимог міцності, надійності та довговічності будівель і споруд, їх експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення, санітарного та епідеміологічного благополуччя населення, екології, пожежної, техногенної, ядерної та радіаційної безпеки, енергозбереження та енергоефективності…».

Станом на сьогоднішній день триває процес узгодження проекту у Кабінеті Міністрів України.

Впровадження комплексів з переробки радіоактивних відходів – загальноприйнята світова практика. Сьогодні вони працюють практично у всіх країнах, які експлуатують атомні електростанції: Росії. США, Японії, країнах Європи та ін.

Щодо України, то, окрім Рівненської АЕС, такий комплекс паралельно впроваджується на Запорізькій АЕС.

Введення комплексу з переробки твердих радіоактивних відходів на РАЕС заплановано у 2016 році, повідомили у прес-службі РАЕС.

Це цікаво


Реклама

Цікаво

Рекламна інформація

На правах реклами

Останні новини

Погода

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Статистика

Кіноафіша

Реклама


© 2008-2017 Віче Рівненщини