Як працівники відпочивають або Рабство сучасності


10:42
07.08.2013

У кожного другого працюючого обід триває менше години, а тритижневий відпочинок отримують тільки 10% працівників.

Зарплати у 24% українців за півроку виросли. Правда, не у всіх - похвалитися збільшенням окладів можуть програмісти, маркетологи, рекламісти і медики. У 20% офісних працівників (переважно - у працівників сфери послуг, будівництва та торгівлі) зарплати впали. А у решти 56% робітників, згідно з опитуванням hh.ua, ставки з початку року ніяк не змінилися. Хоча найчастіше українці працюють навіть без обіду: 17% зізналися, що у них немає перерви під час робочого дня, а перерва кожного другого співробітника триває менше години. У цілому ж 95% офісних співробітників хоч раз працювали під час перерви, а стандартна година на обід або відпочинок є тільки у 45% людей. Проблеми в українців і з відпусткою: 95% респондентів відривали від відпочинку заради роботи, і лише 3% опитаних можуть відключити телефон і забути про свою роботу. Кожен другий офісний працівник стикається з труднощами при бажанні отримати відпустку, 40% опитаних не завжди можуть взяти відпустку тоді, коли хочуть, а кожному 10-му її не сплачують. І тільки кожен десятий українець може справді відпочити 3 тижні або місяць (більше третини взагалі відпускають максимум на тиждень).

Українці часто погоджуються на завідомо важкі умови роботи, визнає Ганна Шкапа, hr-меденжер одного з великих українських банків. «На це людей штовхає потреба. Але я вважаю, більше користі фірмі приносить робота з розміреним графіком. Ну або людина перепрацьовується, тому що закохана у свою роботу».

У молодих фахівців з відпочинком складається по-різному.

«Перерва на обід є. Але у відпустку відпускають з неохотою, і всього на 14 днів. Причому ти завжди повинен бути на телефоні, ще краще - у скайпі, щоб начальство могло поставити запитання, - каже 22-річна гейм-дизайнерка Катерина. - А на попередній роботі начальник міг зателефонувати мені із завданням об 11 вечора. Пішла, бо витримати це неможливо».

«А я спокійно можу піти на годину на обід, хоч додому поїхати. А можу за 15 хвилин поїсти і далі працювати. Проблеми не бачу. На відпустку теж сподіваюся », - каже 25-річний веб-розробник Сергій.

Джерело:segodnya.ua

Це цікаво


Реклама

Цікаво

Рекламна інформація

На правах реклами

Останні новини

Погода

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Статистика

Кіноафіша

Реклама


© 2008-2017 Віче Рівненщини