Українська мафія в погонах – погляд колишнього офіцера міліції


15:05
06.08.2013

«Я кажу всім відкрито, що беру хабарі, але чим хабарі? Борзими щенятами ». (С) М.Гоголь

1 400 000 ліврів - стільки коштувала посаду Генерального Прокурора у Франції 17-го століття. Примітно, що одіозний Фуке угоду здійснив абсолютно легально. Закон дозволяв торгівлю державними постами.

3 000 000 $ - таку цифру називали злі язики в якості плати за посаду глави обласного УМВС в часи Юрія Луценка. Плюс «на вибори» обласні начальники довозили по 500 000 $ (скандал був знатний, але мова не про те).

250 000 000 грн. отримав від держави приватний нотаріус, який завірив одну-єдину операцію («Криворіжсталь»). Курс долара тоді був 1:5.

А гоголівський суддя Земляника брав хабарі борзими щенятами. Який занепад ... «Змішалися в купу коні, люди». (С) М. Лермонтов

Корупція сучасної України ллє через край, офіційні та неофіційні грошові потоки наповнюють кишені чиновників і начисто їм виносять залишки мозку. Назріваючий соціальний протест помічати ніхто не хоче. І ніхто не хоче бачити проблему в самому собі. Адже танцюють крадуть все, а рідкісні винятки у вигляді чесних чиновників сприймаються як ні на що не впливаюче непорозуміння ... Так і розсьорбувати будуть усі. Але, як звичайно, буде пізно.

«Моя міліція мене береже». (С) В.Маяковський

Не знаю, як інші жителі цієї країни, але автор цих рядків захисту від міліції не відчуває. А ось відчуття небезпеки - дуже реалістичне. При цьому соціальні сходи ніякої ролі не грають; небезпека в погонах чекає на кожній ієрархічній сходинці. «Маленькими українцями» займаються «маленькі менти», великими великі. Бабуся на базарі - видобуток рядових і сержантів, а великими бізнесменами займаються генерали. У корупційній табелі про ранги винятків немає. Танцюють платять данину всі. Хоч нікому це не подобається ... Громадське невдоволення зростає, але хабарників всіх рівнів це не зупиняє. Анекдот про «хороших ментів в хороших трунах, а поганих - в поганих» вони сприймають поки що як анекдот.
«Міліція - це найбільш організована з усіх злочинних угруповань» (с).

Крали завжди. Чиновники (принаймні в нашій країні) завжди були нечистими на руку, шахраюватими і безсовісними. Але не завжди кут цієї проблеми випирав так гостро ... Скажімо, жорстокі 90-ті були іншими. Але! Менти були ментами, а бандити бандитами. Вододіл зберігався. Суспільна свідомість відчувало різницю, а знамениті рядки Маяковського мали хоч якийсь сенс. Тепер - все. Рекет еволюціонував на державний рівень. (Що не дивно: у боротьбі за ресурси завжди перемагає найсильніший). Нинішня міліція - це легалізований рекет. Правоохоронна система в цілому - це мафія, а робота в ній - не служба, а бізнес ... Адже вони вже давно вирвалися за рамки вирішення питань по адміністративних і кримінальних правопорушеннях. Гроші в цьому бізнесі заробляються системно. «Абонплатою» для підприємців нікого не здивуєш, а ось, наприклад, данина 20 грн, стягнута з львівських трамваїв, що виїжджають на зміну, говорить про те, що моральна деградація досягла піку. Що далі відступати нікуди. Що незрима, але важлива грань змита - і тепер нам потрібен захист від правозахисників.

«Що ж ти, фраєр, здав назад?» (С) М.Круг

Будь-яка епоха знаходить своє відображення в літературі, музиці, кіно. У цих інформаційних нішах завжди можна побачити реальну громадську думку (без всяких соціологічних досліджень).

У 1995-му році автор цих рядків навчався в Академії МВС. У казармених приміщеннях тоді звучав виключно антиміліцейський шансон. Курсантами із захватом читалися книги про бандитів і злодіїв «у законі» і, зрозуміло, читачі в погонах співпереживали бандитам і злодіям, а не своїм колегам. Та епоха несла в собі позитивний образ злочинного світу. І це було страшно ... Злам намітився в момент виходу на екрани «Ментів». Успіх серіалу (і цілого ряду супутніх з ідеології) свідчив красномовно - змінилися відтінки. Міліція поступово ставала позитивною в очах обивателя. Як і має бути ... Але і цей тренд зупинився. Епоха «позитивних ментів» закінчилася, мабуть, на серіалі «Глухар», де осколками прорізалася правда - хабарі, убивства, кришування та інші злочини головних героїв. Іншими словами, суспільством запитаний негативний образ правоохоронців. І з точки зору колективної психології - це найважливіший знак. Соціум шукає своїх позитивних героїв, відштовхуючись від міліції, співпереживаючи і співчуваючи тим, хто в знаходиться в антитезі правоохоронній системі. Ні?

Найбільш масові акції протесту за останній час відбувалися на підтримку батька і сина Павличенко. Притому, що швидше за все вони дійсно убивці. Але - вбили суддю! Ментально суспільство на їх стороні ... Смерть повії Оксани Макар викликала в українців більший жаль, ніж звіряче вбивство в Харкові (де членам сім'ї судді відрізали голови; і, до речі, за версією Г. Москаля злочинців слід шукати в правоохоронному середовищі) ... Це вже навіть не сигнали, а всенародний дзвін. І ми знаємо - по кому дзвенять дзвони.

«Схаменіться, будьте люди, бо лихо вам буде» (с) Т.Шевченко

Че Гевару занадто розпіарили, а насправді Роман Шухевич, як лідер партизанського руху, набагато крутіший. Тактику УПА вивчають в елітних військових ВНЗ США як зразкову. Та й взагалі українці завжди вміли партизанити і симпатизують відповідним історичним особистостям.Сьогодні пересічний українець доведений до ручки. (хто до відчаю, хто до сказу). Продажні суди, несправедливі прокурори, бізнесмени-менти діють по відношенню до населення як окупанти. Експропріюють майно, вимагають гроші, штучно обмежують у законних правах. Наслідком цієї внутрішньої війни зі своїм народом є попит на протиборчу силу .Жадні, аморальні і безсовісні - вони стрибають грудьми на вила, але самовпевнено не вірять, що бидло здатне їм дати відсіч.

Дуже шкода їх, дурнів. І дуже хочеться вірити, що вони зупиняться і не спровокують нову махновщину або нову УПА. Що вони нарешті зрозуміють - справа не в законах; з самого себе починати очищення. У даному випадку - порятунок.

Д.Суворов

Джерело: Фігаро

Це цікаво


Реклама

Цікаво

Рекламна інформація

На правах реклами

Останні новини

Погода

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:

Статистика

Кіноафіша

Реклама


© 2008-2017 Віче Рівненщини