Новим Папою Римським став аргентинець: консерватор, противник абортів та одностатевих шлюбів
10:35
14.03.2013
Новим Папою Римським став аргентинець, архієпископ Буенос-Айреса Хорхе Маріо Бергольо.
Його ім´я назвав кардинал-протодиякон римсько-католицької церкви Жан-Луї Торан. З балкону Собору святого Петра він вимовив знамениту латинську формулу Habemus papam (У нас є Папа), пише dt.ua.
Обраний кардинал набрав більше 2/3 у свою підтримку.
Нинішній конклав став першим конклавом в історії сучасного католицизму, який був скликаний не після смерті, а після добровільного зречення Папи Римського від Апостольського престолу.
Аргентинські ЗМІ, характеризуючи новообраного Папу Римського Франциска I архієпископа Буенос-Айреса, нагадують, що він відомий як затятий противник одностатевих шлюбів і абортів.
Так, кілька місяців тому під час політичних дискусій про можливість вступати в шлюб людям однієї статі Бергольо оприлюднив лист, в якому заявив: "Не будемо наївними - мова йде не про політичну боротьбу, це деструктивна спроба щодо Божих планів".
Щодо дозволу абортів Бергольо заявляв, що вважає неприпустимим навіть у випадку, якщо жінка піддавалася насильству. "Аборт ніколи не є вирішенням проблеми", - заявив він у вересні 2012 року. "Коли ми говоримо про вагітну жінку, ми говоримо про два життя, і обидва необхідно зберегти, бо життя - абсолютна цінність", - наводить аргентинська La Nacion його слова.
Новий Папа римський народився в родині італійського емігранта, залізничного робочого. Молодший з п´яти дітей. Отримав диплом техніка в хімії. Навчався в семінарії Вілла Девото в Буенос-Айресі. Вступив у орден єзуїтів 11 березня 1958 року. Новіціат проходив у Чилі (гуманітарні науки), потім продовжив свою освіту в коледжі Святого Йосипа, в Буенос-Айресі, де отримав ліценціат по філософії. Викладав літературу, філософію і теологію у трьох католицьких коледжах Буенос-Айреса. Вільно говорить на італійській та німецькій мовах.
Кардинал Бергольо відомий особистою скромністю, доктринальним консерватизмом і відданістю справі соціальної справедливості. Веде досить простий спосіб життя, що впливає на його репутацію. Живе в маленькій квартирі, яка мало нагадує палац архієпископа, відмовився від персонального лімузина з шофером на користь громадського транспорту і, за деякими повідомленнями, сам собі готує їжу.
У своєму першому зверненні до вірян з вітальним словом Папа подякував Богові за те, що католики всього світу отримали нового понтифіка, висловив подяку кардиналам, які обрали його, а також присутнім на площі перед собором святого Петра в Римі. Потім він запропонував вірянам помолитися за попереднього Папу Бенедикта XVI. Наприкінці свого виступу Франциск попросив присутніх попросити в Бога, щоб Він надихнув нового понтифіка на служіння.
Франциск (уродж. Хорхе Маріо Бергольо, ісп. Jorge Mario Bergoglio; народився. 17 грудня 1936 року, в Буенос-Айресі, Аргентина) - Папа римський з 13 березня 2013 року.
Франциск - перший в історії Папа з Латинської Америки. Перший Папа аргентинського походження. Перший Папа не європеєць. Перший Папа-єзуїт. Третій поспіль Папа не італієць.