Ціна на медпрепарати в Україні зросте на 20%, – фармацевти
14:34
10.03.2013
1 березня набув чинності закон про ліцензування імпортних ліків. В уряді зазначали, що таке нововведення прибере численних посередників і зменшить вартість ліків. А фармацевти кажуть, що ціна на медпрепарати зросте на 20 відсотків. Також українці переймаються, що звичні імпортні пігулки взагалі зникнуть з аптечних полиць.
Про це повідомили журналісти телеканалу
ZIK.
Провізори заспокоюють, що ліків усім вистачить. «Постачання йде в нормальному режимі, запаси в нас є достатні. В аптеці ми таких запасів не маємо, але вони є на складі. То можуть бути просто тимчасові перерви, так як вони і зараз бувають, до місяця. 3-4 тижні може йти ліцензування препарату», – розповіла провізор Олена.
Наразі у аптеках немає дефіциту лікарських засобів. У чергах люди теж не стоять. Та це лише початок ліцензування. Воно має допомогти профільтрувати тонни лікарських засобів, з яких обирають ліки українці.
«Якщо в сусідній Польщі зареєстровано п’ять індійських фармацевтичних компаній, то в Україні донедавна було майже до трьохсот компаній», – зазначила голова Асоціації фармацевтів Львівщини Олена Комарянська.
А от обіцянки уряду про здешевлення ліків, напевно, – міф. «Те, що звучить, що ціна знизиться на лікарські засоби, я не думаю. Адже на сьогодні аптечні заклади отримують ліки від чотирьох в основному національних дистриб’юторів. І дуже великих ланцюжків посередників немає», – повідомила Олена Комарянська.
Наразі Державна служба з лікарських засобів вже видала до 150-ти ліцензій іноземним компаніям. Проте імпортери так і не отримали чіткого переліку вимог, які б визначали видачу ліцензій на імпорт ліків. Урядовці запевняють, що до 1 грудня порядок ліцензування буде відбуватися за європейськими стандартами. А в Інтернеті поширилася інформація про те, що представники Європейської бізнес асоціації та Американської торговельної палати неодноразово зверталися до української влади і просили скасувати дію закону про ліцензування ліків.